Trybson szykuje się z Kipenem na Niedźwiedzia

trybson-szykuje-sie-z-kipenem-na-niedzwiedzia

Paweł "Trybson" Trybała bardzo poważnie traktuje czekające go wyzwanie, czyli walkę z Adamem Niedźwiedziem na PLMMA 73, do której ma dojść 20 maja 2017 w Ciechanowie. Reprezentant Nastula & Okniński Team rozpoczał właśnie, prowadzone pod kontrolą Mirosława Oknińskiego, treningi z utytułowanym, pochodzącym z Ukrainy zapaśnikiem Pawłem Kipenem.

24-letni Paweł (zgodził sie, żebyśmy tak pisali jego imię - w naszym kraju trenuje w klubie Zapasy Gwardia Warszawa i startuje jako Pavlo Kipen) jest wielokrotnym mistrzem Ukrainy juniorów i seniorów, ma też na koncie wiele zwycięstw w międzynarodowych turniejach w zapasach w stylu wolnym. Niebawem czekają go starty w Pucharze Polski i w mistrzostwach naszego kraju.

Jak sam wyjaśnia, choć od 15. lat zajmuje się zapasami w stylu wolnym, przy okazji zdążył już też poznać tajniki sambo oraz judo. W swoi rodzinnym obwodzie lwowskim z powodzeniem startował także w zawodach i w tych dyscyplinach.

Dodajmy, że niedawno z pomocy Kipena - choć nie przy okazji startów w MMA - korzystał również mający kazachskie pochodzenie chiński zapaśnik Ye'erlanbieke Katai, któremu m.in. dzięki współpracy z Ukraińcem udało się wywalczyć awans do ubiegłorocznych igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro.

Teraz swoje umiejętności Kipen "sprzedaje" podczas wspólnych zajęć z Pawłem Trybałą - tak, aby reprezentant Nastula & Okniński Team umiał zniwelować podczas zbliżającego się boju z Adamem Niedźwiedziem ewentualne zapaśnicze przewagi rywala.

"Trybson" był bardzo zadowolony - choć i mocno zmęczony - po zmaganiach z Kipenem. Kipen stwierdził natomiast, że "Trybson" ma potencjał i że stać go na zwycięstwo nad najbliższym przeciwnikiem.

Czy to prawda, przekonamy się już 20 maja 2017 podczas PLMMA 73 w Ciechanowie.

Zobacz inne artykuły w kategorii Aktualności »

Przeczytaj również

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza akceptację polityki cookies.